Epokowe akcenty i ramoneski

ramoneskiEpokowe akcenty i ramoneski
 
W modzie wieczorowej 2016 mamy prawdziwy powrót do trendów sprzed lat. Nie oznacza to jednak, że jest nudno czy kiczowato. Projektanci nawiązując i inspirując się klasyką, tworzą kreacje, które zaskakują. Są to kreacje dla kobiet odważnych, które nie boją się wyjść poza sztywne ramy, by wyrazić swoją indywidualność.
 
Ramoneski wiecznie żywe
 
Mogłoby wydawać się, że moda na ramoneski już dawno minęła. Tymczasem powraca ona ze zdwojoną siłą. Nie tylko znów są wykorzystywane, ale często też odgrywają pierwsze role. Skórzane kurtki tym razem łączone są z sukienkami, zarówno długimi, jak i krótkimi, najlepiej wykonanymi z przeźroczystego materiału. Rzecz w tym, by ramoneska była w kolorze, czy w kolorach, w jakich jest sukienka. Czym się wyróżniają? Ramoneski 2016 to projekty koncentrujące się na detalach. Zdobione są zdobnymi aplikacjami, łatami, naramiennikami czy futrzanymi akcentami.
 
Powrót do dawnych epok
 
Jeśli chodzi o suknie wieczorowe, jednym z najbardziej odważnych, ale też i ciekawych trendów jest nawiązanie do minionych epok, szczególnie wiktoriańskiej i elżbietańskiej. W kreacjach powszechnie wykorzystuje się aksamity, a ich charakterystycznymi elementami są między innymi szerokie rękawy, eklektyczne połączenia czy koronki. Nie brakuje również bogatych zdobień. Nie są to jednak suknie dla wstydliwych „księżniczek”. Prześwitujące materiały dedykowane są współczesnym odważnym kobietom. Jeśli chodzi o dodatki, do takich kreacji dodawane są długie kolczyki i ozdoby włosów w postaci opasek.